10. 3. 2020

AKTUALIZOVÁNO: Akce nad 100 lidí jsou zrušeny, školy zavřeny

V souvislosti s nařízením vlády ČR vydaným v úterý 10. března 2020 město Příbram přijímá až do odvolání nutná opatření.

Dle nařízení vlády ČR jsou od středy 11. března uzavřeny všechny základní, střední a vyšší odborné školy. Druhým bodem opatření je zrušení akcí s koncentrací více než 100 osob. V současné době se ruší akce Sportovec regionu, která byla naplánována na 18. března, stejně jako Ples nejen pro seniory plánovaný na 20. března. O dalším osudu těchto akcí budeme informovat.

„Město Příbram plně respektuje nařízení vlády ČR, stále sledujeme aktuální informace, které občanům zprostředkováváme prostřednictvím webových a facebookových stránek města. Jedná se o mimořádnou a bezprecedentní situaci. Vyzývám všechny, aby zachovali klid, nepanikařili a respektovali vydávané pokyny a upozornění,“ říká k aktuální situaci starosta města Jan Konvalinka.

Rušení akcí se týká mimo jiné také Divadla A. Dvořáka, kde se od úterý 10. března (18.00 hodin) ruší všechny akce konané v divadle, kině a v estrádním sále. Toto opatření dle slov vedení divadla platí prozatím do 15. března s tím, že o konání dalších akcí se rozhodne v pátek 13. března. „Představení pro předplatitelské skupiny budou mít náhradní termín, který bude upřesněn. Ostatní vstupenky za zrušená představení je nutné vrátit na obchodním oddělení či v pokladně divadla nejpozději do 22. března. Vstupné za zakoupené eVstupenky bude automaticky vráceno zpět na karty,“ doplňuje informace ředitel divadla Petr Bednář.

Další dvě příspěvkové organizace města, tedy Galerie Františka Drtikola a Knihovna Jana Drdy k žádným opatřením prozatím nepřistupují a akce se konají dle plánu.

V provozu zůstává s určitým omezením aquapark. „Pro veřejnost zůstává bazén otevřen ve všední dny od 6 do 7.45 hodin a dále od 12 do 22 hodin, avšak s omezením okamžité kapacity max. 90 osob. O víkendu bude otevřeno dle provozní doby, a to také s omezením okamžité kapacity na 90 osob. V sobotu 14. března jsou zrušeny plavecké závody, do rozpisu se vrací ranní plavání pro seniory. V rámci těchto opatření budou také zavedena zvýšená hygienická opatření,“ uvádí ředitel SZM Jan Slaba a informaci doplňuje o zrušení všech termínů veřejného bruslení.

Na základě mimořádného opatření dochází od 11. března také k uzavření příbramských základních uměleckých škol.

Vedení města spolu s Odborem školství, kultury a sportu poskytlo veškeré informace a doporučení všem ředitelům škol a školských zařízení nejen v samotné Příbrami, ale také v rámci rozšířené působnosti. Aktuálně jsou vyhodnocována data z mateřských škol. Výsledky budou k dispozici v průběhu zítřejšího dne.

Rodiče dětí do deseti let, kteří zůstanou po uzavření škol se školáky doma, mají nárok na ošetřovné.

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu

Městský úřad Příbram

Mimořádná opatření Bezpečnostní rady státu