27. 3. 2020

Třetí zasedání krizového štábu

V dnešních dopoledních hodinách zasedl krizový štáb. Všechny složky IZS pracují dle plánu. Zasedání se nově zúčastnil zástupce Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany.

Dle informací, které byly od jednotlivých složek předány, funguje vše podle plánu a nedochází k žádným závažným komplikacím. Při jednání se mimo jiné hovořilo o dalším omezením spojů MHD nebo zřízení odběrového místa v Oblastní nemocnici Příbram.

„Všichni pracují na maximum, což vychází z informací, které jsme dnes dostali. Dnešního jednání se zúčastnil zástupce Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany se sídlem v Kamenné. Jak jsme se dozvěděli, tento ústav má nově certifikaci diagnostikovat odebrané vzorky, což znamená, že vzorky odebrané v příbramské nemocnici by mohly být zpracovány přímo zde,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Aktuální čísla k dnešnímu dni: na Příbramsku je celkem 18 nakažených, z toho pět osob v samotném městě. Jeden z pacientů je umístěn v Oblastní nemocnici Příbram, ostatní jsou v péči lékařů pražské nemocnice.

„Členové krizového štábu dnes přijali usnesení, ve kterém apelují, aby bylo zřízeno odběrové místo v Příbrami, k čemuž se přiklání i místní lékaři,“ dodal starosta Konvalinka.

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu

Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram