2. 3. 2021

 

Roční pandemická situace spojená s onemocněním covid-19 si vyžádala jednání krizového štábu, který je po celou dobu v pohotovosti. V rámci krizového štábu jsou ve spojení zástupci města se všemi složkami IZS, zástupci Krajské hygienické stanice, Oblastní nemocnice Příbram, Věznice Příbram a dalších.

Od počátku pandemie, v době vyhlášených (prodlužovaných) nouzových stavů, proběhlo několik jednání krizového štábu, to poslední se prostřednictvím online přenosu uskutečnilo dnes. „V rámci dnešního jednání jsme získali nové informace ze všech oblastí. Zásadním sdělením pro občany může být například informace o rozšíření očkování z jednoho očkovacího centra na dvě, kdy denní kapacita by mohla být od příštího týdne 1000 očkovaných osob denně, a to včetně víkendů. Jedná se o maximální denní kapacitu v případě, že bude dostatek vakcín a kromě obou očkovacích center budou do očkování zapojeni i praktičtí lékaři. Jinak o víkendech bude fungovat očkovací centrum na Zdaboři. Dnes bylo dle aktuální informace z ONP naočkováno 540 lidí.,“ přináší informace z jednání starosta města Jan Konvalinka..  

Důležité informace a konkrétní čísla přichází z Krajské hygienické stanice. V době nouzového stavu, tedy od 5. října 2020 do 28. února 2021 bylo v rámci okresu Příbram evidováno 13 145 pozitivních osob a 60 osob zemřelo. V tomto období se vyskytlo několik ohnisek nákazy, přičemž za udané období bylo uzavřeno celkem 121 zařízení a v řešení byly také osoby bez přístřeší. 

Dodržování nařízení je důležitým aspektem k tomu, abychom se s nemocí co nejdříve vypořádali. Nad dodržováním vládních nařízení dohlíží jak Policie ČR, tak i strážníci Městské policie Příbram. Podle informací zástupce Policie ČR bylo za uvedené období oznámeno správnímu orgánu Městského úřadu Příbram 141 přestupků a řada situací je řešena pokutou na místě či domluvou. 

„Jedním z míst, které je aktuálně cílem Příbramanů, je areál Nového rybníka. Je to jedno z mála míst, kam lidé mohou jít relaxovat. Od dnešního dne dohlíží nad dodržováním pravidel v areálu pořádková služba a zvýšený je také dohled strážníků MP. Tento krok nemá omezovat návštěvníky, ale přispět k tomu, abychom celý areál kvůli nedodržování nařízení nemuseli uzavřít,“ doplnil informace starosta Konvalinka s tím, že na základě doporučení Krajské hygienické stanice a jednání krizového štábu bude od dnešního dne dočasně uzavřen skatepark

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

krizový štáb online